Kolejny tydzień naszej nauki zdalnej właśnie dobiega końca! Ciężko pracowaliście przez cały tydzień i jestem z Was bardzo dumna :). Mam jednak nadzieję, że macie jeszcze trochę energii na dzisiejszą "wycieczkę do zoo" :).
Zanim przejdziemy dalej proszę, aby każdy z Was zapisał dzisiejszy temat w zeszycie.
5 VI 20
Lekcja
Temat: Wycieczka do zoo.Czy jest ogród zoologiczny?
Ogród zoologiczny potocznie zwany zoo, to teren najczęściej o charakterze parkowym, na którym znajdują się budynki, wybiegi i klatki gdzie żyją zwierzęta z różnych zakątków naszego globu. Władze ogrodu starają się stworzyć zwierzętom, które w nich mieszkają podobne warunki do tych naturalnych, w których żyją na wolności. Ogrody zoologiczne uczą, chronią zagrożone gatunki zwierząt, a także cały czas starają się poprawiać warunki, w których żyją zwierzęta. Dzięki takim działaniom udało się ochronić od wyginięcia wielu gatunków zwierząt. W Polsce znajdują się 24 ogrody zoologiczne.
Jako ciekawostkę dodam, że w Polsce, pierwszym znanym posiadaczem ogrodu zoologicznego był król Jan III Sobieski. W królewskim władaniu było ZOO w Wilanowie z wieloma gatunkami egzotycznych zwierząt.
Wśród naszych ogrodów zoologicznych, wyróżnić możemy te duże - miejskie, takie jak - chyba najbardziej znane - ZOO Wrocław z Afrykarium, ogrody zoologiczne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Toruniu, Opolu, Płocku; zoo-safari takie jak w Borysewie i w Świerkocinie; czy też takie jak Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu i Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
Po zapoznaniu się z tymi informacjami proszę, aby każdy z Was otworzył podręcznik na stronie 85 i 86. Przeczytajcie informację o ogrodach zoologicznych oraz opowiadanie pt.: "Wycieczka do zoo". Postarajcie się odpowiedzieć na pytania: Dlaczego zakłada się ogrody zoologiczne? Jakie zwierzęta możemy spotkać w zoo? Jak należy się zachowywać podczas wizyty w ogrodach zoologiczny?
Po zapoznaniu się z informacjami, które są umieszczone w podręczniku proszę, aby każdy z Was otworzył ćwiczenia na stronie 75 i 76. Wykonajcie starannie ćwiczenia, postarajcie się pracować samodzielnie.
Zadania dla chętnych
Jeśli ktoś z Was ma ochotę wykonać dodatkowe zadania, znajdziecie je w ćwiczeniach na stronie 77 i 78. Są to zadania dodatkowe, tylko dla chętnych.
A teraz czas na tradycyjną przerwę :)
Proponuję, abyście wybrali się na wirtualną wycieczkę do warszawskiego zoo.
Miłego zwiedzania :) !
Po przerwie czas na matematykę. Tak, jak pisałam Wam wcześniej, zadania, które będziecie wykonywać, to powtórzenie wiadomości. Nie będzie nowych informacji, Waszym zadaniem będzie ćwiczenie zdobytych umiejętności i wiadomości.
Otwórzcie podręcznik na stronie 81. Zadanie numer 3,4 i 5 wykonajcie w zeszycie. Pamiętajcie o tym, aby pisać starannie i postarać się pracować samodzielnie - bez pomocy rodziców. Jestem pewna, że sobie poradzicie.
Po wykonaniu zadań w podręczniku przejdźcie do ćwiczeń i otwórzcie je na stronie 73. Kropka w zadaniu 2 jest zadaniem dodatkowym, dla chętnych - wykonują je tylko te osoby, które mają na to ochotę :).
Na dzisiaj, to już wszystko - spisaliście się świetnie :)
Czas odpocząć :)
Życzę Wam miłego weekendu!
Pozdrawiam!
Alan F. obecny
OdpowiedzUsuńSzymon K obecny
OdpowiedzUsuńKuba L obecny
OdpowiedzUsuńJulia.Dim
OdpowiedzUsuńOliwier N. obecny
OdpowiedzUsuńSzymon.P Obecny
OdpowiedzUsuńJulia M obecna
OdpowiedzUsuńNikodem Jar obecny
OdpowiedzUsuńAmelia Kul obecna
OdpowiedzUsuńfranek obecny
OdpowiedzUsuńNatalia P. obecna
OdpowiedzUsuńJestem
OdpowiedzUsuńAmelia Kr. Obecna
OdpowiedzUsuń